dzurinda

Dali sme sa dokopy a držíme spolu, aby sme sa pokúsili pomôcť našej krajine.

Dali sme sa dokopy a držíme spolu, aby sme sa pokúsili pomôcť našej krajine.

Chceme vytvoriť také Slovensko, na ktoré budeme môcť byť hrdí a z ktorého nebudú odchádzať naše deti za lepším životom. Miesto, kde zodpovednosť a spravodlivosť je základom medziľudského správania, kultúrnosť nie je vynucovaná zákonom, kde znalosť a inovácie budú základom prosperity a posunú túto krajinu dopredu.

A prečo modrí?

A prečo modrí?

Modrá farba symbolizuje život, je farbou nádeje a pokoja. Modrá je naša planéta, modré je more, modrá je obloha, ale modrá je aj čučoriedka :-).

Modrá predstavuje stabilitu, hĺbku, zodpovednosť a tiež je symbolom zdravia a múdrosti. Modrá farba nie je pre nás zaujímavá len pre jej význam, ale v našom prípade aj preto, čo už má za sebou. Modrá je totiž aj symbolom jednej éry, keď Slovensko prosperovalo a posúvalo sa míľovými krokmi k moderným krajinám. Vychádzame totiž z práce a z dosiahnutych výsledkov Mikuláša Dzurindu a SDKÚ-DS. Vďaka tomu vieme, že sa to dá a že máme na to! Chceme nadviazať na obdobie, keď bolo Slovensko „tigrom Európy“ a krajinou reforiem.

Aj kvôli týmto dôvodom sme si zvolili modrú farbu. Zodpovednosť, múdrosť a tolerancia sú piliere, ktoré nás majú viesť nielen k prosperite, ale aj k vybudovaniu takého Slovenska kde je:

Krajina bezpečná

Budúcnosť slobodná

Ekonomika silná

Vláda dôveryhodná