Lídri

Mikuláš Dzurinda

Predseda

Od roku 2013 je prezidentom Wilfried Martens Centre, oficiálneho think tanku Európskej ľudovej strany. V rokoch 1998 – 2006 bol predsedom vlády SR. Pod jeho vedením prijalo Slovensko rozsiahle reformy, ktoré umožnili začať proces vstupu do EÚ a NATO. Zastával funkciu ministra dopravy a ministra zahraničných vecí, bol poslancom NR SR, predsedom SDKÚ-DS. V roku 2007 mu bola udelená Medzinárodná cena F. A. Hayeka za reformy a boj proti byrokracii. Je tiež maratónskym bežcom.

Ľuboš Schwarzbacher

1. Podpredseda

Majiteľ komunikačnej agentúry Hugo Bach, špecializujúcej sa na krízovú komunikáciu, priemysel a šport. Od roku 2015 je členom výkonného výboru Inštitútu pre politiku a reformy Mikuláša Dzurindu. V rokoch 2010 až 2012 pôsobil ako hovorca Ministerstva zahraničných vecí SR, predtým ako redaktor spravodajstva TV Markíza, RTVS a Rádia Twist. Vyštudoval žurnalistiku a politológiu na Univerzite Komenského. V rámci štúdií absolvoval ročné pobyty v Austrálii a Španielsku. Je ženatý a má dve deti.

Jana Ambrošová

Podpredsedníčka

Vyštudovala Európske štúdie na UMB v Banskej Bystrici a Medzinárodné vzťahy a diplomaciu v Prahe. Väčšinu svojho pracovného života pôsobila na riadiacich pozíciách v oblasti energetiky. Ako predseda Združenia dodávateľov energií na Slovensku podporuje trhové hospodárstvo a je odborníčkou v oblasti energetickej legislatívy. Po návrate zo zahraničia vybudovala na juhu stredného Slovenska rodinnú mliečnu farmu a realizuje aktivity pre rozvoj regiónu. Je poslankyňou mestského zastupiteľstva a prednostkou Okresného úradu vo Veľkom Krtíši.

Michal Hort

Podpredseda

Je zakladateľom firmy EOSNEBOTRA, ktorá je lídrom na trhu v oblasti riadenia a financovania projektov z verejných zdrojov. Je členom dozornej rady Združenia pre rozvoj investícií – ISA pri SARIO. V rokoch 2015-2021 pôsobil ako Prezident Svetovej Konfederácie Odchovancov Don Bosca v Ríme, je viceprezidentom organizácie na Slovensku. Vyštudoval Medzinárodné vzťahy a diplomaciu v Bratislave a Bologni a Gymnázium dona Bosca v Šaštíne. Je ženatý a má 3 deti.

Martin Hubinský

Podpredseda

Narodil sa v Nitre a má 3 deti. Vyštudoval Fakultu ekonomiky a manažmentu na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre a taktiež Executive banking management na prestížnej Bocconi v talianskom Miláne. Svoj pracovný život zasvätil financiám, bankovníctvu a agropotravinárstvu. Pôsobil na manažérskych pozíciách v slovenskom bankovníctve, ako aj finančnom manažmente v USA. Je podpredsedom dozornej rady Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.

Peter Kysela

Krajský predseda BA

Spolumajiteľ spoločnosti Atrios, ktorá pôsobí v oblasti stavebníctva a architektúry. Stál pri vzniku Slovenskej rady pre zelené budovy, ktorá sa dlhodobo venuje téme udržateľnej výstavby. V rámci občianskeho združenia Novomešťan podporuje a realizuje lokálne aktivity v Bratislave – Novom Meste. Vyštudoval odbor Verejná ekonomika na Ekonomicko-správnej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Je ženatý a má 2 deti.

Gabriel Steiner

Krajský predseda NR

Podnikanie som začal prevádzkovaním školských bufetov a bufetov na termálnom kúpalisku Štúrovo. V roku 2009 som sa zameral na e-commerce a vybudoval som značku kozmetiky, e-shop aj 4 kamenné predajne pod názvom Professionail. V roku 2019 som túto firmu predal a prebral som prevádzku kaviarne, následne som otvoril aj streetfood prevádzku. V roku 2021 som začal na podnet manželky s predajom modulových stavieb. V roku 2022 som otvoril prevádzku autoumyvárne. V marci tohto roku sme s manželkou otvorili hračkárstvo. Som ženatý a otec dvoch detí. Som milovníkom automobilov a som aj členom renomovaných auto klubov. Rád čítam a sledujem najnovšie technologické trendy.

Štefan Ambroš

Krajský predseda BB

je spolumajiteľom rodinnej farmy lavella na juhu stredného Slovenska špecializujúcej sa na výrobu slovenských zrejúcich syrov. Do roku 2018 pracoval ako projektový manažér a vedúci stavieb elektrární v Nigérii a na Filipínach. Pred tým pôsobil ako školiteľ vojakov kenskej armády pre na Slovensku vyrábaných odmínovacích strojov známych pod názovom Božena v Eritrei a Etiópii. Študoval evanjelickú teológiu na Univerzite Komenského, rok manažment v Dánsku a stážoval v USA. Je ženatý a má dve dospelé deti.

Miloslav Olejár

Krajský predseda PO

Absolvent Fakulty Architektúry STU v Bratislave. 20 rokov pracoval ako architekt na projektoch v kanadskom Ontáriu. Má skúsenosti v regionálnej politike ako mestský poslanec. V komunálnych voľbách 2022 kandidoval so širokou podporou stredopravých strán na post primátora Bardejova, kde sa venuje občianskym aktivitám. Bol dlhoročným predsedom správnej rady neziskovej organizácie Slovak Village (Ontário).

Marek Vargovčák

Krajský predseda KE

Ako lekár pracuje a žije v Košiciach. V rokoch 2006 až 2010 pôsobil ako námestník primátora. Od roku 2010 do 2012 bol poslancom Národnej rady Slovenskej republiky za SDKÚ-DS. Vyštudoval lekársku fakultu Univerzity P. J. Šafárika. Absolvoval študijné pobyty vo Švédsku, Izraeli a Nemecku. Je ženatý a má tri deti.

Juraj Hort

Krajský predseda TN

Je riaditeľom divízie Reklama v trenčianskej spoločnosti, špecializujúcej sa na reklamu a eventy, ako aj bankové a parkovacie systémy. Od roku 2009 je poslancom zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja, aktuálne volebné obdobie je jeho štvrté. V roku 2006 založil a doteraz vedie spevácky súbor The Gospel Family, ktorý je laureátom ceny Európskej únie umenia (Golden Europea award 2017). Vyštudoval Verejnú správu a regionálny rozvoj na Ekonomickej Univerzite v Bratislave. Je ženatý, má 4 deti.

Radovan Struhár

Generálny sekretár

Spolumajiteľom viacerých firiem, ktoré sa venujú technológiám pre úpravu techniky prostredia a obnoviteľným zdrojom energie. Má elektrotechnické a strojnícke vzdelanie. V rokoch 2014 až 2018 bol miestnym poslancom Bratislava – Ružinov. Je ženatý, má jedno dieťa.

Rastislav Amrich

Predseda programovej rady

Vyštudovaný ekonóm na Ekonomickej univerzite v Bratislave, absolvent Diplomatickej akadémie Karola Rybárika Univerzity Komenského. Podnikateľ v hotelierstve a turizme, spolumajiteľ Eco-friendly hotela Dália v Košiciach. Dlhodobo sa aktívne venuje téme udržateľného podnikania a zelenej transformácii. Zakladateľ Inštitútu klimatickej neutrality a iniciatívy Zelené Slovensko. Člen Komisie pre cestovný ruch pri Výbore NR SR pre hospodárske záležitosti. Žije a pôsobí v Bratislave a Košiciach. Je slobodný, bezdetný.