Ak by vo voľbách nehrozilo totálne vykoľajenie vlaku menom Slovensko, ktorý Mikuláš Dzurinda nasmeroval do vyspelého sveta, aj bývalý premiér by mal určite mnoho práce v medzinárodnej politike. Strana Modrí, Most-Híd je preto viac ako len politický projekt, ktorý by ho mal vrátiť do hry. Je to strana založená na úprimnej túžbe mladých a zanietených ľudí priniesť pre Slovensko pozitívne zmeny a ukončiť chaos a nekonečné hádky politikov, ktorým už nikto neverí.
Silnejšie a stabilnejšie Slovensko chceme vybudovať pomocou konkrétnych opatrení nášho programu. Sme odhodlaní pokračovať v odkaze Dzurindových reformných vlád. Musíme zastaviť rozhadzovanie verejných financií a nezodpovedné zvyšovanie štátneho dlhu. Riadime sa zásadou „ušetriť a investovať, nie požičať si a minúť“. Cieľom je konsolidácia verejných financií a podpora ekonomického rastu. Náš ekonomický program je podľa Ivana Mikloša tým najlepším z ponuky strán súperiacich vo voľbách.
Ale náš program nie je len o ekonomike. Školstvo, energetika, zdravotníctvo, zelená transformácia, otvorená a spravodlivá spoločnosť – to všetko sú oblasti, v ktorých Slovensko potrebuje výrazne zabrať. Inovácie, výskum, vývoj, ale aj transformácia nášho automobilového priemyslu – to sú výzvy pre najbližšie roky, ktoré rozhodnú o tom, či sa v tejto krajine bude dobre žiť aj našim deťom.
Veríme, že hlas pre stranu Modrí, Most-Híd vo voľbách neprepadne. Nielen preto, že si trúfame za necelých 100 dní získať dôveru voličov a voličiek a dosiahnuť kvórum pre vstup do parlamentu. Ale aj preto, že voličom a voličkám dávame garanciu, že ich záujmy budeme reprezentovať bez ohľadu na volebný výsledok. V minulých voľbách totiž v skutočnosti „prepadli“ aj všetky hlasy pre tých politikov, ktorí namiesto riešenia problémov ich iba vyrábali.
Naši kandidáti a kandidátky sú aktívni na sociálnych sieťach, publikujú v médiách a stretávajú sa s občanmi, aby vysvetľovali naše hodnoty, ciele a víziu pre Slovensko. Remeslo politiky spoznávajú od toho najpovolanejšieho.
Máme cieľ a poznáme cestu.
Podporte nás, aby sme na Slovensko mohli byť opäť spoločne hrdí.