Predsedníctvo

Ľuboš Schwarzbacher

Predseda

Majiteľ komunikačnej agentúry Hugo Bach, špecializujúcej sa na krízovú komunikáciu, priemysel a šport. Od roku 2015 je členom výkonného výboru Inštitútu pre politiku a reformy Mikuláša Dzurindu. V rokoch 2010 až 2012 pôsobil ako hovorca Ministerstva zahraničných vecí SR, predtým ako redaktor spravodajstva TV Markíza, RTVS a Rádia Twist. Vyštudoval žurnalistiku a politológiu na Univerzite Komenského. V rámci štúdií absolvoval ročné pobyty v Austrálii a Španielsku. Je ženatý a má dve deti.

Jana Ambrošová

Podpredsedníčka

Vyštudovala Európske štúdie na UMB v Banskej Bystrici a Medzinárodné vzťahy a diplomaciu v Prahe. Väčšinu svojho pracovného života pôsobila na riadiacich pozíciách v oblasti energetiky. Ako predseda Združenia dodávateľov energií na Slovensku podporuje trhové hospodárstvo a je odborníčkou v oblasti energetickej legislatívy. Po návrate zo zahraničia vybudovala na juhu stredného Slovenska rodinnú mliečnu farmu a realizuje aktivity pre rozvoj regiónu. Je poslankyňou mestského zastupiteľstva a prednostkou Okresného úradu vo Veľkom Krtíši.

Andrej Aleksiev

Podpredseda

Andrej Aleksiev je spolumajiteľ a súčasťou tímu poradenskej skupiny Kreston Slovakia, kde vedie oddelenie technológií a kybernetickej bezpečnosti. Svoje vzdelanie začal v Taliansku a pokračoval doktorandským štúdiom v Rusku, aby sa napokon vrátil domov na Slovensko. Tu sa už viac ako 17 rokov venuje práci v oblasti informačných technológií. Andrej, ktorý je ženatý a má 3 deti, vo svojom voľnom čase rád preskúmava etické hackovanie a využíva najnovšie technológie na obranu proti kybernetickým útokom. Okrem svojej profesionálnej práce sa tiež angažuje v charitatívnych projektoch, ako je napríklad postavenie sochy Bratislavského velikána W. Kempelena alebo pamätníka Imimu Lichtenfeldovi, zakladateľovi Krav Maga.

Jana Šoková

Podpredsedníčka

Je výkonnou riaditeľkou o.z. Inštitút pre politiku a reformy. Venuje sa zahraničnej politike a svojimi aktivitami prispieva k občianskemu vzdelávaniu, predovšetkým na tému Európskej únie a úlohy Slovenska v nej. Študovala sociálnu antropológiu na Fakulte sociálnych a ekonomických vied UK v Bratislave a medzinárodné vzťahy a ázijské štúdiá na Metropolitnej univerzite v Prahe. Dve štipendiá absolvovala v Indonézii. V minulosti pracovala pre medzinárodnú vzdelávaciu inštitúciu.

Jozef Chajdiak

Krajský predseda BA

Vyštudoval informačné technológie na Ekonomickej Univerzite v Bratislave a právo na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Viac ako 20 rokov pôsobí v oblasti informačných technológií, spočiatku na projektoch v zahraničí. Poslednú dekádu sa venuje rozvoju slovenského eGovernmentu. Dlhoročne sa venuje lokálnemu aktivizmu vo svojom rodnom meste, Bratislave. Je ženatý a má dve deti.

Peter Meliška

Krajský predseda NR

Narodil sa v Želiezovciach a je majiteľom viacerých spoločnosti, v ktorých aj aktívne pôsobí.  Študoval odbor dopravy. Podniká od roku 2004. Od roku 2001 až 2004 pracoval v ZVJS. Pred tým od 1994 až 2001 pracoval v Slovenských energetických strojárňach. Je ženatý a má 3 deti.

Štefan Ambroš

Krajský predseda BB

je spolumajiteľom rodinnej farmy lavella na juhu stredného Slovenska špecializujúcej sa na výrobu slovenských zrejúcich syrov. Do roku 2018 pracoval ako projektový manažér a vedúci stavieb elektrární v Nigérii a na Filipínach. Pred tým pôsobil ako školiteľ vojakov kenskej armády pre na Slovensku vyrábaných odmínovacích strojov známych pod názovom Božena v Eritrei a Etiópii. Študoval evanjelickú teológiu na Univerzite Komenského, rok manažment v Dánsku a stážoval v USA. Je ženatý a má dve dospelé deti.

Miloslav Olejár

Krajský predseda PO

Absolvent Fakulty Architektúry STU v Bratislave. 20 rokov pracoval ako architekt na projektoch v kanadskom Ontáriu. Má skúsenosti v regionálnej politike ako mestský poslanec. V komunálnych voľbách 2022 kandidoval so širokou podporou stredopravých strán na post primátora Bardejova, kde sa venuje občianskym aktivitám. Bol dlhoročným predsedom správnej rady neziskovej organizácie Slovak Village (Ontário).

Dagmar Amrichová

Krajská predsedníčka KE

Vyštudovala financie, bankovníctvo a investovanie na Ekonomickej fakulte Technickej univerzity v Košiciach. Je absolventkou Diplomatickej akadémie Karola Rybárika Univerzity Komenského. Absolvovala štúdijný pobyt na Diplomatische akademie vo Viedni a Bucks County Community College v Pennsylvánii, USA.

Dlhodobo podniká v hotelierstve a turizme, je riaditeľkou a spolumajiteľkou Eco-friendly hotela Dália v Košiciach. Aktívne sa venuje téme zeleného a udržateľného podnikania. Je spoluzakladateľkou Inštitútu klimatickej neutrality a iniciatívy Zelené Slovensko.

Je členkou dozornej rady prezídia Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska. Žije a pôsobí v Košiciach.

Juraj Machunka

Krajský predseda TN

Študoval odbor ľudské zdroje a personálny manažment na Fakulte socialno-ekonomických vzťahov na TNuAD v Trenčíne a odbor ekonomika podniku na Fakulte ekonomiky a manažmentu na SPU v Nitre. Už počas štúdii na vysokej škole začal podnikať v oblasti dopravy a logistiky, založil živnosť – Juraj Machunka – Mk Servis, ktorá sa s nárastom spokojných zákazníkov pretransformovala do dnešnej podoby MK – Service & Transport s. r. o. Už od útleho veku sa venuje politickému dianiu na Slovensku, zapája sa do občianských aktivít vo svojom rodnom meste a v posledných komunálných voľbách kandidoval za poslanca trenčianskeho samosprávneho kraja. Je ženatý a má jedno dieťa.

Peter Kysela

Generálny sekretár

Spolumajiteľ spoločnosti Atrios, ktorá pôsobí v oblasti stavebníctva a architektúry. Stál pri vzniku Slovenskej rady pre zelené budovy, ktorá sa dlhodobo venuje téme udržateľnej výstavby. V rámci občianskeho združenia Novomešťan podporuje a realizuje lokálne aktivity v Bratislave – Novom Meste. Vyštudoval odbor Verejná ekonomika na Ekonomicko-správnej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Je ženatý a má 2 deti.

dzurinda

Mikuláš Dzurinda

Predseda programovej rady

Od roku 2013 je prezidentom Wilfried Martens Centre, oficiálneho think tanku Európskej ľudovej strany. V rokoch 1998 – 2006 bol predsedom vlády SR. Pod jeho vedením prijalo Slovensko rozsiahle reformy, ktoré umožnili začať proces vstupu do EÚ a NATO. Zastával funkciu ministra dopravy a ministra zahraničných vecí, bol poslancom NR SR, predsedom SDKÚ-DS. V roku 2007 mu bola udelená Medzinárodná cena F. A. Hayeka za reformy a boj proti byrokracii. Je tiež maratónskym bežcom.